Dünya Devi PSA Grubu & Nissan’dan Korona Virüsüne Karşı Yeni Çözümler

Salgına karşı müşterilerini ve alıcılarını mümkün olduğunca koruyabilmek isteyen otomobil markaları, her geçen gün farklı bir çözüm ile geliyor. Nissan “Sizi Görüntülü Arayalım” sistemi ile showroomlarını evlerinize getirirken, PSA Grubu da satın alınan araçları müşterilerin evlerine teslim etmeye başladı. Ayrıntılar yazımızda…

 

Nissan’ın Salgına Teknolojik Önlemi

 

Akıllı Mobilite mantalitesini uygulamayı amaçlayan markaların başında gelen Nissan, salgın sebebiyle temas etmenin sakıncalı olduğu şu günlerde farklı bir çözüm sunmaya başladı. “Sizi Görüntülü Arayalım” sloganına sahip olan yeni uygulama ile satış danışmanlarını görüntülü arayarak markanın bayilerine gitmeden de bilgi almak veya showroomları gezmek mümkün. Uygulamadan faydalanmak için sadece Nissan’ın resmi sitesinde bir form doldurmak gerekiyor.

Nissan Türkiye Genel Müdürü Emre Doğueri “Nissan olarak içinde bulunduğumuz bu olağanüstü dönemde, toplum sağlığını önceliklendirerek hem gerekli tüm önlemleri aldık hem de iş süreçlerimizi bu döneme uygun olarak yeniden şekillendirdik.”

“Her zaman iş ortaklarımızın beklentilerine ve ihtiyaçlarına yönelik çözümler üreten bir şirket olarak dijitalleşme konusunu müşteri odaklı bir yaklaşımla daha kapsamlı bir şekilde operasyonlarımızın içine dahil ettik. Bir süredir üzerinde çalıştığımız, araç sahibi olmak isteyen müşterilerimiz için görüntülü arama imkanı tanıyan canlı sisteme geçiş yaptık. Bu sayede müşterilerimiz, Showroom ’lara gitmeden ihtiyaç duydukları her bilgiye uzman satış ekiplerimize canlı bağlanarak erişebilecek.” dedi.

 

PSA Grubu Satın Aldığınız Araçlarınızı Evinize Teslim Etmeye Başladı

 

Çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığını önemseyip yeni çözüm yolları arayan bir başka marka (ya da markalar grubu) da PSA Grubu. Bünyesindeki PeugeotCitroenDS ve Opel markaları ile ciddi bir pazar payı olan grup, salgın sebebiyle zor günler yaşadığımız şu dönemde müşterilerinin satın aldıkları araçları teslim etmek için farklı bir yöntem uygulamaya başladı.

Groupe PSA Türkiye, tüm markalarının yetkili satıcı ve servislerinde artık “e-rezervasyon/online randevu”, “video call/görüntülü görüşme”, online araç tanıtımı ve mesafeli/online satış sistemine geçiş yapılıyor. Böylece sosyal mesafe kuralına uyulmuş olunuyor. Tabii en dikkat çeken uygulama mesafeli/online satış ile Groupe PSA Türkiye’den sıfır otomobil satın alan alıcıların, satın aldıkları araçlarını evlerine kadar teslim etmeye başlamış olması. Bu tarz uygulamaların diğer markalarca da benimsenmesi, sektörün sancılı döneminde hayati bir önem de arz ediyor.

kaputalti

Arabalar Ah O Arabalar İçin Nelerimizi Vermedik Değil Mi? İşte Siz de Böyle İseniz Gelin Takılalım :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir