MİNİ Countryman Yenilendi.İşte 2021 Görüntüleri.

2017 yılından beri yollarda olan MINI Countryman, dördüncü yılında tazelenerek araziye sık çıkanları veya macera arayanları kendine çekmeyi hedefliyor. Bakalım bu yetenekli otomobilin yeni hibrit motorları ve özellikleri nasıl?

 

 

MINI ailesinin maceracı ve arazi meziyetlerine sahip üyesi ilk bakışta pek değişmiş gibi görünmüyor; zira değişimler genelde iç mekanda veya göremeyeceğimiz yerlerde.

Dış kısımda dikkati çeken ilk fark, ön tamponda ve LED far grubunda. MINI Hatchback’ten tanıdığımız Birleşik Krallık bayrağı motifli (resmi adı ile Union JackLED stop lambaları artık Countryman’de de bulunuyor.

Makyaj operasyonu ile beraber ayrıca MINI Countryman’de revize edilmiş hava girişli ön tampon bulunuyor. Bu sayede araç daha sportif görünüyor. Izgara dizaynı da ufak değişimler gören modelin farları ise artık tüm versiyonlarda standart olarak sunulacak. Yeni far tasarımında gündüz sürüş farı ile sinyal lambaları aynı LED ekipmana entegre edilmiş. Bu karar günümüz otomobillerinde artık çok popüler bir uygulama halini aldı.

Yeni 17 inç çaplı jantları opsiyonel olarak 19 inçe de çıkarabiliyorsunuz. White Silver ve Sage Green adlı yeni metalik renklerin sunulmaya başlandığını da belirtelim.

 

 

Makyaj sonrası 2020 MINI Countryman yeni deri döşeme seçenekleri, Cooper S ve Cooper SE‘de görülen “Piano Black” trim parçaları ve tüm modellerde sunulan sportif deri direksiyonu ile öne çıkıyor. Yolcu koltuğunda da yükseklik ayarı sunan araç artık ekstra ücret karşılığında 5 inç boyutlu bir dijital gösterge paneliyle alınabilecek. Panel hoş ve farklı dursa da boyutu maalesef birkaç sene önceki göstergelerin seviyesinde.

Kokpitteki diğer dijital ekran ise multimedya sistemidir. Boyutu 8.8 inç olan monitörün yuvarlak dizaynı da diğer MINI ürünlerinden son derece tanıdık. MINI Connected çevrim içi hizmeti sayesinde Apple CarPlay uyumlu sistem sesli komut algılama, navigasyon güncellemesi ve gerçek zamanlı trafik bilgisi gibi günümüz otomobillerinde görmeye başladığımız teknolojik meziyetleri barındırıyor.

Tamamı Euro 6d yönetmeliğini karşılayabilen güç ünitesi ailesi One modelinin 102 Ps gücündeki üç silindirli 1.5 motordan başlayıp Cooper S’in 178 Ps‘lik 2.0 ünitesine kadar uzanıyor. Cooper ve üzerindeki tüm versiyonlarda ALL4 adlı dört çeker sistemi tercih edilebiliyor. Giriş seviyesi One Countryman’de standart şanzıman seçeneği 6 ileri manuel iken isteğe göre 7 ileri çift kavrama şanzıman da alınabilmekte. ALL4 ile eşli versiyonlarda ise 8 ileri Steptronic şanzıman almak zorunlu olmuş. Dizel cephesine baktığımızda BMW modellerinde gördüğümüz 116 Ps güç üreten 1.5 motor ile 190 Ps güce sahip 2.0 litrelik üniteyi görüyoruz.

 

 

Makyaj ile beraber MINI Cooper SE’nin Countryman ALL4 versiyonu da tanıtıldı. Diğer modellerde gördüğümüz 1.5 motor ile elektrik motorunun kombinasyonundan oluşan plug-in hibrit Countryman SE tam 220 Ps gücünde. İçten yanmalı motor ön aksa hareket verirken elektrik motoru arka tekerleklere güç sağlıyor. Böylece ALL4, yani dört çekiş sağlanmış oluyor.

Ailenin geri kalanından farklı olarak 6 ileri otomatik şanzıman ile sunulan plug-in hibrit Countryman SE, 9.6 kWh‘lik bataryasından 55 ile 61 km arasında değişen bir elektrik menzili çıkarabiliyor.

Yeni Countryman’in Avrupa satışları Temmuz ayında başlayacak.

kaputalti

Arabalar Ah O Arabalar İçin Nelerimizi Vermedik Değil Mi? İşte Siz de Böyle İseniz Gelin Takılalım :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir