Otomotiv Devleri Korona(Covid-19) İle Büyük Mücadelesi.

Salgın ile mücadeleye destek olmak amacıyla hükümet tarafından başlatılan kampanyaya otomotiv sektöründen de destek var. Fransız üretici Renault’un Türkiye temsilcisi Renault MAİS, mücadeleye bağış yapan markalar arasına girdi. Ayrıca yerli traktör üreticisi Türk Traktör de çiftçilere destek sözü verirken BMW de maske üretimine başlayan markalardan biri oldu.

 

Renault MAİS’ten Covid-19 ile Mücadele Kampanyasına Destek

 

 

Renault’un Türkiye’deki temsilcisi Renault MAİSCovid-19 salgını ile mücadele amacıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına 1 Milyon Türk Lirası bağış yaptığını açıkladı. Yapılan açıklamada “Renault MAİS, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılmış olan Milli Dayanışma Kampanyası‘na 1 milyon TL katkı sağlıyor. Renault MAİS olarak, bu zorlu dönemin üstesinden dayanışma ve el birliğiyle gelineceğine inancımız tamdır.” sözlerine yer verildi.

“Biz Bize Yeteriz” sloganı ile başlatılan kampanyada salgın sebebiyle zor günler geçiren dar gelirli ailelere destek olmak amaçlanıyor.

 

Türk Traktör Çiftçiye Sahip Çıkacak

 

 

Yerli-milli oluşu ve traktör sektörünün lideri olmasıyla bilinen Türk Traktör, zor zamanlarda çiftçilerin yardımına koşmaya devam ediyor. Marka, Covid-19 sebebiyle 65 yaş üstü kişilere uygulanan sokağa çıkma yasağı sebebiyle zor zamanlar geçiren vatandaşlara yeni çözümler getiriyor.

Türk Traktör, mevsim değişikliği nedeniyle çeşitli tarım arazilerinde ekimin başlamasıyle beraber New Holland ve Case IH marka traktörlere sahip 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan çiftçilere Mobil Yol Desteği ismiyle yeni bir hizmet sunmaya başladı. Bu hizmet sayesinde traktörün bulunduğu yere gidilerek bakımları yerinde yapılabiliyor. Hizmet sadece garantisi devam eden traktörleri değil; bütün New Holland ve Case IH marka traktörleri kapsıyor.

 

BMW de Maske Üretimi Yapan Otomobil Markaları Arasına Girdi

 

 

Pek çok otomobil üreticisi gibi BMW de medikal malzeme üretmeye başladı. Bavyeralı üreticinin CEO’su Oliver Zipse, yaptığı açıklama ile maske üretmeye resmen başladıklarını açıkladı.

Şimdiden 100 bin maskenin üretimini yapan BMW, dün 50 bin adet daha üretip Alman hükümetine teslim etmiş vaziyette. Ayrıca marka tarafından medikal eldiven üretimi de yapıldığını ve sayısının 1 milyon adedi geçtiğini de belirtelim.

 

Tesla, Model 3 Parçaları ile Solunum Cihazı Geliştirdi

 

 

Amerikan elektrikli araç üreticisi Tesla, bütçe dostu otomobili olan Model 3’ün parçalarını kullanarak Covid-19 hastaları için kullanılabilecek bir solunum cihazı geliştirdi.

Tesla mühendislerinden Joseph Mardall “Gerçekten iyi bildiğimiz, güvenilirliğini bildiğimiz parçaları kullanıyoruz. Bu sayede hızlıca yol alabiliyoruz.” diyerek sürecin başarısına değindi. Solunum cihazı aslında Model 3’ün multimedya ekranından oluşuyor.

Dokunmatik olan ekran aracılığı ile hastanın oksijen alımı ve karbondioksit salımı kolaylıkla gözlemlenebiliyor. Prototip aşamasındaki cihazın ne zaman seri üretime gireceği belli değil; ama markanın Ar-Ge konusundaki performansı düşünüldüğünde bekleme süresinin çok uzun olmayacağı aşikar.

 

Hyundai Assan, Servis Vakti Gelen Araçları Evden Teslim Alıyor