Yeni 2020 Alfa Romeo Giulia ve Stelvio QV Makyajlı Görüntüleri Tanıtıldı.

İtalyan markası Alfa Romeo’nun en güncel ve iddialı modelleri olan Giulia ve Stelvio, tanıtılmaları üzerinden yaklaşık beş yıl geçtikten sonra makyaj operasyonuna tabii tutulmuştu. Standart versiyonları, önceki aylarda gösterilen araçların şimdi de yüksek performans versiyonları olan QV’ler de tanıtılarak araçların ürün gamları tamamen yenilenmiş oldu.

 

 

Az önce de belirttiğimiz gibi Alfa Romeo Giulia ve Stelvio, üretim ömürlerinin ilk yarısını tamamlamış olmaları sebebiyle geçen senenin sonunda makyaj operasyonunun ilk adımı olarak araçların standart versiyonlu halleri tazelenmiş ve tanıtılmıştı. Ardından sınırlı sayıda üretilecek olan Giulia GTA ve Giulia GTAm de otomobil severlerin beğenisine sunulmuştu. Her ne kadar bahsi geçen iki spor otomobil (GTA ve GTAm) de Giulia QV temelli olsa da makyajlı QV’ler şu vakte kadar kendilerini bizlere göstermemişti. n azından şimdiye kadar…

Önce makyajlı Giulia QV ile başlayalım. Özellikle Giulia GTA ve GTAm’nin tanıtımı ile beraber standart versiyon ile GTA’lar arasında kalanlar için QV, bir “orta karar” performans seçeneği olacaktır. Performanstan konu açılmışken, Giulia QV’ye makyaj öncesindeki aynı 2.0 litrelik V6 silindir düzenine sahip çift turbo destekli benzinli motor hayat veriyor. Bu motor 510 Ps güç ve 600 Nm tork üretirken gücü arka tekerleklere 8 ileri tam otomatik ZF otomatik şanzıman ile aktarıyor. Aracın 0-100 Km hızlanma süresi 3.9 saniye iken maksimum hızı ise 307 Km olarak ölçülmüş. Bu değerlerin makyaj öncesiyle aynı olduğunu belirtelim.

 

 

Makyajlı Giulia Quadrifoglio’nun mekanik ve elektronik aksamı arasında Alfa Aktif Süspansiyon sistemi, Quadrifoglio’ya özel RACE moduna sahip DNA Pro sürüş modu seçimi, aktif aero elemanı ön splitter, şasi kontrol sistemi gibi detaylar yer alıyor ve bunlar makyaj öncesi model ile aynı. Teknik konudaki en kayda değer değişiklik Akrapovic marka egzozların eklenmesi ile V6 motorun sesinin daha güzel hissettirilebilmesi olmuş.

Yenilikler arasında normal Giulia’dan da tanıdığımız Rosso 6C Villa d’Este ve Ocra GT Junior gibi renk seçenekleri de yer alıyor. Öte yandan Quadrifoglio’ya özel olan Montreal Yeşili (orijinali Verde Montreal) ise farklılık arayanların ilgisini çekecektir. Mopar kataloğundan karartılmış stoplar ve karbon eklentiler gibi aksesuarlar da araca eklenebilmetke.

Giulia’nın dışında makyajlı Stelvio QV’den de bahsetmek gerekiyor. Araç, tıpkı makyaj öncesi gibi 2.9 litrelik çift turbolu V6‘dan besleniyor ve sedan kardeşi Giulia QV gibi 510 bg güç600 Nm tork üretiyor.

Öte yandan Giulia’nın aksine Stelvio dört tekerlekten çekiş sistemine sahip. Gücü %100‘e kadar arka aksa aktarabilen ve düşük tutunma koşulunda %50‘şer dağıtıma imkan veren Q4 sistemi, eskiden olduğu gibi 8 ileri ZF şanzımanla birlikte çalışıyor. Araca makyaj öncesi modelden taşınan diğer detaylar arasında aktif süspansiyon ve RACE moduna sahip DNA Pro sürüş modu seçimi de yer alıyor.

 

 

Artık Seviye 2 otonom sürüş asistanları ile de alınabilen Stelvio Quadrifoglio’da trafik asistanı ve otoban asistanı, trafik işareti tanıma sistemi, adaptif hız sabitleyici ve daha nice teknolojiye yer veriliyor. Teknoloji konusunda atılan adımlar sürüş asistanlarıyla sınırlı değil; çünkü Alfa Romeo yeni Stelvio Quadrifoglio’da 8.8 inç boyutlu multimedya ekranı, yeni kabin trim parçaları ve bağlanılabilirlik özellikleri de sunmaya başlamış. Giulia ve Stelvio QV’nin satışına Avrupa’da 2020’nin ilerleyen aylarında başlanacak. Öte yandan ülkemizdeki satış tarihi için herhangi bir açıklama henüz yapılmadı.

kaputalti

Arabalar Ah O Arabalar İçin Nelerimizi Vermedik Değil Mi? İşte Siz de Böyle İseniz Gelin Takılalım :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir