Yeni 2020 Hyundai Tucson ve Kona’nın Yeni Donanım Ve Özellikleri

Birkaç ay önce Hyundai Tucson N-Line’ı sizlerle konuşmuştuk. Başarılı kompakt SUV’a getirilen sportif detaylar otomobile farklı bir hava katarak başarısını perçinlemişti. Şimdi küçük kardeşi Kona ile beraber çeşitli takviyeler daha gördü. İnceleyelim… 

 

 

Daha öncesinde Hyundai Tucson N-Line ile ilgili bir yazımız bulunuyordu; okumadıysanız konuyla alakası dolayısı ile okumanızı tavsiye ederiz. Tucson gerek dizel otomatik kombinasyonu sunabilmesi, gerekse de donanım/fiyat performansının yüksek olması sebebiyle oldukça sevilen ve tutulan bir araç. Bu başarıyı Tucson N-Line ve N-Line Plus ile taçlandırmak istiyor. Markanın yüksek performans alt markası haline gelen N Departmanı bu sportif donanımlarda aracın halihazırda olan dinamik tasarımını nazikçe daha da vurgulayacak hamleler yapmış. Tabii iç mekanda da siyah ve kırmızı ağırlıklı trimler ile sürücünün de bu sportifliği hissedebilmesi amaçlanmış. Az önce de belirttiğimiz gibi Tucson ülkemize 1.6 litrelik 136 Ps güç üreten dizel motor ve 7 ileri çift kavramalı DCT otomatik şanzımanla geliyor.

 

 

Yeni donanım kararı ile beraber N-Line Tucson sadece 4×2 çekiş sistemi ile sunulurken yeni eklenen N-Line Plus ile HTRAC isimli 4×4 çekiş sistemi alınabilmekte. Peki, donanımlar arasındaki farklar nedir? N-Line’da 19 inçlik parlak siyah jantlar, N-Line spor süspansiyonlar, panoramik cam tavan, 7 inç multimedya sistemi, ısıtmalı ön koltuklar ve N-Line gövde kiti geliyor. N-Line Plus’ta ise ek olarak HTRAC çekiş sistemi, LED farlar, 8 inç ekran, navigasyon, ısıtmalı arka koltuklar, akıllı bagaj sistemi ve kablosuz şarj istasyonu geliyor. Tabii N-Line ve N-Line Plus dediğimi gibi donanım diye geçiyor. Dolayısı ile dış kısımdaki değişikliklere ek olarak kırmızı dikişli ve deri döşemeli koltuklarla beraber deri direksiyon simidi, alüminyum pedal seti, N-Line logolu vites topuzu ve mat gri plastik aksamlar iç mekandaki değişiklikler olarak öne çıkıyor.

 

 

Gelelim küçük kardeş Kona’ya… Kona vaktiyle ülkemize benzinli seçenekle de gelmekteydi; ancak sonrasında aracı sadece dizel seçenekle alabilmeye başladık. 1.6 litrelik turbo beslemeli benzinli motor 177 Ps güç sahip ve T-GDi diye geçiyor. Motora 7 ileri çift kavramalı DCT otomatik şanzıman eşlik ediyor. Mevcut Elite Smart donanıma artık ayrıca “Otomatik Kararan İç Dikiz Aynası” ile “Ön Park Sensörü” de eklenmiş. 1.6 T-GDI 7 ileri Otomatik DCT Elite Smart donanımlı Hyundai Kona 186.610 TL‘lik nakit indirimli fiyata sahipken Tucson N Line Plus’ın nakit indirimli fiyatı 306.340 TL.

kaputalti

Arabalar Ah O Arabalar İçin Nelerimizi Vermedik Değil Mi? İşte Siz de Böyle İseniz Gelin Takılalım :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir