Yeni Audi A3 2020 Görüntüleri ve Özellikleri.

Volkswagen Grubunun 2019 yılı sonunda başlattığı kompakt otomobillerini yenileme projesinde sırasıyla Volkswagen Golf, Seat Leon, Skoda Scala-Octavia gibi modellerin yeni nesillerini görmüştük. Ardından premium tarafta da yeni A3’ün hatchback gövdelisini tanıtan grup, şimdi de dört kapılı sedan versiyonunu bizlere gösterdi.

 

 

Aynı aracın sedan-hatchback gövde ikizlerinde hep görüldüğü üzere Audi A3’ün sedan versiyonu, aslında C sütunlarına kadar hatchback kardeşi ile birebir aynı. Dolayısı ile farklardan bahsetmek istiyorsak aracın bu kısmından sonraki bölgesine değinmekte fayda var. İkinci nesil A3 Sedan, profilden bakıldığında selefine son derece benzeyen bir tasarıma sahip. Hatta araçta farklı nesle geçildiğini söylemek yerine bir tür makyajlama yapıldığı bile düşünülebilir.

Dikkat çekici denebilecek şeyler cam tasarımının biraz daha dinamikleştirilmesi ve C sütununun biraz daha yatık tasarlanması. Gelelim en büyük fark olan arka kısma. Stop lambaları güncel Audi modellerine atıfta bulunan çizgili desene sahip LED ampullerden oluşuyor. Benzer çizgili deseni ön gündüz LED farlarında da görmek mümkün. Plaka bölümü yine bagaj kapağına yerleştirilirken tamponun uç kısımlarına daha geniş ve sportif bir görünüm için sahte hava alıkları konmuş.

 

 

Her ne kadar hatchback kardeşinde iç mekanı detaylıca incelemiş olsak da üzerinden geçmekte yarar var. İç mekandaki farklılıklar, dış tasarımdaki revizelerden çok daha derin ve kapsamlı. Lamborghini modellerini andıran altıgen havalandırma kanalları 10.1 inçlik dijital gösterge panelinin yanlarına konumlandırılırken, önceki nesilde konsolun içine girip çıkabilen multimedya ekranı artık konsola gömük bir şekilde duruyor.

Standart olarak 10.1 inç olan multimedya ekranını opsiyonel olarak 12.3 inç almak da mümkün. Yeni Volkswagen Gurubu bütün araçlarda gördüğümüz elektronik ve minimalist tasarımlı DSG kumandası da elbette A3 Sedanda da yerini almış.

 

 

A3 Sedan, Hatchback kardeşi ile aynı motor ve şanzıman seçeneklerine sahip. Ancak bu konuya da değinmekte fayda var. Araçta ilk etapta bir adedi benzinli, iki adedi dizel olmak üzere üç adet motor seçeneği bulunacak. Bunlar 35 TFSI diye adlandırılan 1.5 litrelik turbo benzinli 150 Ps gücündeki motor, 30 TDI diye adlandırılan 2.0 litrelik 116 Ps gücündeki dizel ile aynı motorun 35 TDI ismindeki 150 Ps güce sahip versiyonu.

Bu seçeneklere ilerleyen zamanlarda 30 TFSI diye adlandırılan 1.0 litrelik 110 Ps gücündeki ünite, 35 TFSI COD MHEV ismindeki 1.5 litrelik motoru hibirt motor ile birleştiren çevreci kombinasyon, S3’te kullanılacak 2.0 litrelik turbo benzinli 310 Ps güce sahip motor ve bizim ülkemizde satılmayacak olan 30 g-tron isimli doğal gaz ile çalışan ünite eklenecek. 30 TDI‘ın 116 Ps‘lik versiyonu hariç bütün motorlarda 7 ileri çift kavramalı S-tronic otomatik şanzımanın görev yapacağını da belirtelim.

kaputalti

Arabalar Ah O Arabalar İçin Nelerimizi Vermedik Değil Mi? İşte Siz de Böyle İseniz Gelin Takılalım :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir